ABC Antroposofie - In de aanloop naar november
Mailing van ABC Boekenservice 
Verzonden op 31 oktober 2025
De eerste dagen van november zijn dagen die traditioneel in het teken staan van het gedenken van degenen die gestorven zijn. Voor veel mensen is het zo dat zij iets moeten overwinnen om daarbij stil te staan. Het denken aan de overledenen kan pijn doen en verdriet oproepen.
In de antroposofie is het leven na de dood een groot thema waarover Rudolf Steiner en anderen veel gezegd en geschreven hebben. Wie zich daar in verdiept, komt ook in aanraking met de vraag naar het sterven. Hoe laten we ons bestaan op aarde los, en hoe treden we binnen in het leven dat na de dood begint?
Wie zich met deze vragen bezighoudt kan de ervaring opdoen dat het stilstaan bij de dood, bij het sterven, het leven na de dood, de verbinding met degenen die gestorven zijn, ons leven kan verrijken en verdiepen. Het helpt ons om schijn en essentie van elkaar te onderscheiden.
Hieronder een keuze uit literatuur over deze thematiek.
In deze voordracht spreekt Rudolf Steiner, voor een gehoor dat niet bekend was met de antroposofie, over de belevenissen van de ziel na het sterven. De terugblik op het voorgaande leven; het beleven van onvervulde of onafgemaakte 'zaken'; het verlangen naar een volgende ontwikkelingsstap in een volgend leven; het zoeken naar een ouderpaar voor dat leven.
(paperback, 53p)
€ 12,50
klik hier voor meer informatie
Een anthroposofische visie
Een beschrijving van de weg die de mens na de dood - op weg naar een volgende geboorte op aarde - gaat. Daarbij wordt aangegeven hoe het afgelopen leven op aarde wordt verwerkt, hoe karma wordt opgebouwd en hoe geestelijke wezens helpend betrokken zijn. Bovendien wordt een verbinding gelegd met het leven op aarde: inzicht in de weg na de dood kan ertoe leiden dat we ons leven veranderen - en meer leven vanuit het besef van onze geestelijke oorsprong.
(paperback, 78p)
€ 12,50
klik hier voor meer informatie
Deze uitgave bevat circa 70 verhalen en sprookjes rond het thema 'op de grens van leven en dood'. De verhalen zijn in drie categorieën verdeeld. Ze bevatten gebeurtenissen en beelden die een (her)bezinning op het leven stimuleren, die de angst voor de drempel naar de dood kunnen verminderen of die een blik werpen in het leven na de dood. Met twee afsluitende hoofstukken over het werken met sprookjes en verhalen, onder meer in de laatste levensfase.
(paperback, 360p)
€ 25,00
klik hier voor meer informatie
Door verworvenheden van de moderne geneeskunde en door euthanasie, lijkt het alsof het sterven een proces is dat steeds meer door de mens beïnvloed wordt. Tegelijkertijd dringen zich andere vragen op: bestaat er zoiets als 'natuurlijk sterven', is er 'een juist moment' om te sterven? En er is toenemende belangstelling voor een ander stervensproces: het 'bewust stoppen met eten en drinken' - hoe verloopt zo'n proces?
In deze bundel beschrijven verpleegkundigen, artsen, geestelijken en nabestaanden hun ervaringen, vragen en inzichten rondom het sterven, allemaal zijn zij verbonden met de antroposofie.
(paperback, 179p
€ 19,50
klik hier voor meer informatie
als mensen sterven gaan
Bij het naderen van de grens tussen leven en dood, naderen we ook de grens van de geestelijke wereld. Deze nabijheid bewerkt soms bijzondere gebeurtenissen, bijzondere ervaringen voor hen die gaan sterven én voor de mensen om hen heen. Aan de hand van waargebeurde belevenissen en kennis van de geesteswetenschap wordt in deze uitgave licht geworpen op de overgang van leven en dood - als bemoediging voor degenen die sterven gaan en voor degenen die daar dichtbij zijn.
(Paperback, 200p)
€ 17,50
klik hier voor meer informatie
KLIK HIER voor meer literatuur over sterven en het leven na de dood
11 N O V E M B E R : S I N T M A A R T E N
Juf vertelt in de klas het verhaal van Sint Maarten. Op de avond van het feest van Sint Maatren gaat Tessel met wat klasgenootjes zingend langs de deuren. En dan heeft Tessel nog een plannetje: zullen ze ook gaan zingen bij het huis dat ver buiten het dorp ligt en waar nooit iemand langs komt om te zingen?
Een sfeervol prentenboek, met de tekst van vier Sint Maartensliedjes.
(gebonden, genaaid, 32 pagina’s) Kleuterleeftijd
€ 16,99
klik hier voor meer informatie
De kabouterkinderen zijn druk in de weer met het maken van lantarentjes voor het feest van Sint Maarten. Maar op de ochtend van het feest is Oebi's lantaren stuk. Zou Wonk, die altijd plagerijen uitvoert, daar meer van weten?
Prentenboek, 32p, kleuterleeftijd
€ 16,95
klik hier voor meer informatie
Het Sint Maartenfeest vieren
Achtergronden, liedjes, recepten, knutselideeën bij het feest van Sint Maarten. Een boekje om in de sfeer te komen en, in het gezin of op school, actief met het feest aan de slag te gaan.
ABC Jaarfeesten, 36 pagina’s, geniet, kleurrijk geïllustreerd.
€ 6,75
klik hier voor meer informatie
Verhalen voor de herfsttijd: Michaël - Sint Maarten - Sint Nicolaas
Ruim 40 sprookjes, verhalen en legenden: zij bieden rijke, mooie en sfeervolle vertel- en voorleesstof om de gang door het jaar en de jaarfeesten mee te beleven. In deze uitgave verhalen voor de periode van het Michaëlsfeest tot en met Sinterklaas. In de inhoudsopgave wordt vermeld voor welke leeftijd de verhalen geschikt zijn (en dat varieert van 6 tot 13 jaar). (paperback, 230 pagina’s)
€ 24,95
klik hier voor meer informatie
klik hier voor meer informatieMet het oog op de toekomst
nieuw:
voor vrijeschoolonderwijs van nu
Het vrijeschoolonderwijs in Nederland wordt steeds bekender en populairder. In deze gids lees je over wat het vrijeschoolonderwijs uniek en relevant maakt, de oorsprong en kernwaarden van de vrijeschool, het lesprogramma van jaar tot jaar, het leerplan en kindbesprekingen, ouderbetrokkenheid en periodeonderwijs, jaarfeesten, inclusie en antroposofie als inspiratiebron en achtergrond en nog veel meer. Door Marijn Ruhaak, Maaike van Gelder-Sikkel en Nienke Gielen en met vele ervaringen en voorbeelden uit de praktijk.
(paperback, 240p)
€ 24,95
klik hier voor meer informatie
Voor kinderen van 0-13 jaar
De antroposofische kinderopvang is bezig met een gestage opmars. In steeds meer plaatsen zijn voorschoolse (voor jonge kinderen) en buitenschoolse (voor kinderen van 4 tot 13 jaar) actief. Voor deze beide leeftijdsgroepen geeft de schrijfster een schat aan informatie over het hoe en waarom van de wijze waarop gewerkt wordt. Daarbij komen alle aspecten van de opvang aan bod, zoals het dag-, week- en jaarritme; het spelen; het kunstzinnig en ambachtelijk bezig zijn; de inrichting enzovoort.
(paperback, 219p)
€ 16,00
klik hier voor meer informatie
Ben je benieuwd hoe het er in een vrijeschoolkleuterklas aan toe gaat? Dit boekje staat boordevol informatie over nagenoeg alle aspecten van het vrijeschoolkleuteronderwijs en geeft een beeld van wat er dagelijks, wekelijks en door het jaar heen gebeurt. Waarom is het spelen zo belangrijk, waarom euritmie, waarom de seizoenentafel, waarom is ritme zo belangrijk - en nog veel meer!
Een toegankelijke inleiding in de wereld van het vrijeschoolonderwijs!
(paperback, 119p)
€ 16,00
klik hier voor meer informatie
Wat beoogde Rudolf Steiner eigenlijk met de oprichting van de eerste vrije school? Niet alleen dat de kinderen zich naar hun eigen aard en wezen zouden kunnen ontwikkelen - maar ook dat de mens tot het besef zou komen dat er in de samenleving voor ieder een vrije ruimte moet bieden om zich in vrijheid te ontwikkelen.
Deze verzameling van citaten uit voordrachten van Rudolf Steiner maakt duidelijk hoe ver zijn streven met de oprichting van de school eigenlijk wilde reiken.
(Een kleurrijke en fraaie minibrochure, 32p)
€ 3,00
klik hier voor meer informatie
Een ontmoeting die nooit tot stand kwam
Krishnamurti werd als jonge knaap in theosofische kringen op het schild gehesen als de komende grote wereldleraar. Dit leidde mede tot de breuk tussen Rudolf Steiner en de Theosofische Vereniging. Rudolf Steiner bouwde de antroposofie uit tot een weg die via de verbinding van mens en geest tot een nieuwe sociale werkelijkheid leidt. Krishnamurti nam later afstand van alle verwachtingen die rondom hem geschapen waren - en trok decennialang de wereld rond met zijn boodschap van individuele vrijheid.
In deze uitgave worden deze twee 'groten van de geest', in leven en werken, beschreven en dat gebeurt met vaart en verve.
(paperback, 152p, met afb. in zw)
€ 16,50
klik hier voor meer informatie
10 openhartige gesprekken
Jiddu Krishnamurti heeft vele mensen geraakt, tijdens en na zijn leven. Marina Kuyper heeft gesprekken met tien van zulke mensen; mensen die Krishnamurti hebben gekend of die zich intensief bezighouden met zijn werk. Ze voert gesprekken met mensen uit Engeland, Zwitserland, Nederland, India en Thailand, allemaal belichten ze weer een ander facet van Krishnamurti's leven of werken. Een fascinerend portret van een bijzonder mens.
(paperback, 168p) AFGEPRIJSD VAN 18,25 VOOR 9,90
klik hier voor meer informatie
Nieuw in onze afdeling
K I N D E R B O E K E N :
Boy woont samen met zijn vader aan zee. Zijn vader is visser en is iedere dag al vroeg weg en pas laat thuis. Boy voelt zich dan soms best wat eenzaam overdag. Op een dag is er een kleine walvis op het strand aangespoeld, die Boy snel mee naar huis neemt. Zou zijn vader boos op hem worden, of snapt hij wel waarom Boy de walvis meenam..? Een lief, ontroerend boekje.
(kartonboekje, 24p) Vanaf 3 jaar
€ 11,00
klik hier voor meer informatie
KLIK HIER om alle kartonboekjes te bekijken
Beer kijkt iedere nacht graag naar de sterren, en trekt dan in zijn hoofd lijntjes van ster naar ster. Op een dag valt er een ineens een ster uit de lucht! Beer is verrukt en neemt de ster om zijn hals mee. Telkens als hij de prachtige ster aan een van zijn vrienden laat zien, lijkt hij wel nóg mooier te gaan stralen! Hoe kan Beer ervoor zorgen dat zo veel mogelijk vrienden de ster kunnen zien..? Een mooi prentenboek over vriendschap en delen.
(hardcover, 32p) Kleuterleeftijd
€ 14,99
klik hier voor meer informatie
20 verhalen van toen en nu
Een fijne, rijkelijk geïllustreerde en versierde sprookjesbundel met 20 sprookjes van Grimm. Met prachtige sprookjes als De gouden gans, De Bremer stadsmuzikanten, De sterrendaalders, Jorinde en Joringel, De stukgedanste schoentjes en nog veel meer. Een genot voor jong en oud om deze bekende én onbekende verhalen te lezen of voorgelezen te krijgen.
(Hardcover, 176p) Vanaf 4 jaar
€ 24,50
klik hier voor meer informatie
Klik hier voor alle titels van Sandra Dieckmann
En klik HIER voor meer sprookjesbundels
Reis om de wereld in 50 griezelverhalen
Een dikke bundel met 60 spannende sprookjes en (volks)verhalen van over de hele wereld. Lees verhalen uit Syrië en Frankrijk, Schotland en China, Canada en Chili en nog veel meer landen. Lees Yallery Brown uit Engeland, De betoverde appelboom uit Frankrijk, Amin en de griezel uit Perzië of De dame in de pagode uit China. De spannende verhalen en legendes zijn geïllustreerd door Madalina Andronic.
(hardcover, 127p) Vanaf 7 jaar
€ 22,95
klik hier voor meer informatie
En de 5 slangen
Weesmeisje Mus woont in Zeeburgerdam. Op een dag wordt het havenstadje overvallen door een gevaarlijke piratenbende, en Mus doet er alles aan haar stadje te redden. Ze roept de hulp in van kapitein Kwaadbaard, en samen belanden ze in een spannend avontuur. Met kleine boswezens, een spookschip, een stad van scheepswrakken en een listige zakenvrouw... Deel 1 uit de spannende, mooie serie over Mus en kapitein Kwaadbaard, die velen al in het hart hebben gesloten. Met illustraties van Linde Faas.
(hardcover, 240p) Vanaf 10 jaar
€ 17,99
klik hier voor meer informatie
NIEUW IN ONS ASSORTIMENT
Binnengekomen uit Duitsland: dubbele kaarten met envelop, de kaart is transparant en toont zijn kleurenpracht voor een lichtje of kaarsje.
Dubbele kaart met envelop (formaat 12x16cm). De kaart is doorschijnend, kan voor een lichtje/kaarsje gezet worden.
€ 6,00
klik hier voor meer informatie
TIJDSCHRIFTEN
In onze tijdschriftenrubriek hebben we een nieuw tijdschrift opgenomen, vanaf nu bij ons in de losse verkoop:
In dit herfstnummer onder andere:
- Harmen Meesterberends over mannelijk, vrouwelijk en de zoektocht naar het midden
- Evelien Nijeboer: Leiderschap in transitie, over mannen & vrouwen in de antroposofische beweging
- Nelleke Bos over het belang van de ambachten op de vrijeschool
En nog veel meer... interviews en columns, nieuws, over de jaarfeesten en de seizoenen.
(tijdschrift, 78p) € 12,50
klik hier voor meer informatie
En KLIK HIER om te zien welke tijdschriften bij ons verkrijgbaar zijn
Rudolf Steiner Ausgaben
Bijvoorbeeld:
Der 'Hüllenzyklus' in Den Haag 1913
[Welche Bedeutung hat die okkulte Entwicklung des Menschen für seine Hüllen und sein Selbst?]
«In der ursprünglichen Gralslegende ist der Herrscher der Burg ein Fischerkönig. Ein anderer war auch mit einem Fischervolk zusammen, der Christus Jesus, der nur nicht ein König dieser Fischer sein wollte, der es verschmäht hat, wie ein König über sie zu herrschen.»
Rudolf Steiner (im 7. Vortrag)
(hardcover, 303p, 11 voordrachten) VAN 19,00 VOOR 12,50
klik hier voor meer informatie

 winkelmandje






















